وبلاگ علی حسین‌زاده

وبلاگ علی حسین‌زاده

در این وبلاگ در مورد علائق و عقایدم می‌نویسم. گاهی نیز مطالبی که برایم جذابند را در اینجا قرار می‌دهم تا بهتر در دسترسم باشند.
»»» باز نشر مطالب با ذکر «وبلاگ علی حسین زاده» و درج لینک به همان مطلب آزاد است مگر اینکه به گونه‌ای دیگر در پائین متن ذکر شده باشد.
»»» لطفا توجه داشته باشید که پیام‌های خصوصی قابل انتشار و طبعا پاسخ نیستند.

اینستاگرام من

آخرین نظرات
 • ۵ آذر ۹۷، ۱۸:۵۸ - بازاریابی اینترنتی
  ممنون
مستند رضا شاه

توهم پس از شایعه

چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۱

البته در مورد سفر به ماه، من (و شاید تمام ما ایرانی‌ها) شما را کاملا درک می‌کنیم! چطور ممکن است در قرن قبلی و بیش از ۴۰ سال پیش (یعنی در سال ۱۳۴۸) کشوری بتواند ۳ فضانورد را ...

پس از شایعه در مورد ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ و پایان دنیا و بعد از آنکه هیچ اتفاقی در دنیا رخ نداد نویسنده‌ای (سعید مستغاثی) در مطلبی در سایت آفتاب با عنوان "پایان جهان فرا رسید! / عبور از ۲۱ دسامبر" در تاریخ ۳ دی ماه مخلوطی از ادعاهای درست و غلط را مطرح کرده است که بهتر دیدم باهم آنها را بررسی کنیم:

در همان پاراگراف اول از قول نویسنده می‌خوانیم:

 "به این پیشگویی‌های خرافی، وجه علمی هم داده شده و وب‌سایت‌های رسمی به اصطلاح علمی مانند سایت رسمی ناسا (سازمان فضایی آمریکا) نیز در مورد این تاریخ من درآوردی، هشدار داده است!!"

در مورد این ادعای نویسنده، من تا آنجا که یادم هست و خود خواندم ناسا هم ادعای پایان جهان را رد کرده بود. کافیست در اینترنت جستجو نمایید تا پاسخ ناسا به این شایعه را پیدا کنید:

سوال) آیا در سال ۲۰۱۲ خطری زمین را تهدید می‌کند؟ بسیاری می‌گویند که جهان در دسامبر ۲۰۱۲ به پایان می‌رسد.
ناسا) جهان در سال ۲۰۱۲ به پایان نمی‌رسد. سیاره ما بیش از ۴ میلیارد سال به خوبی عمر کرده و دانشمندان معتبر دنیا هم می‌گویند در سال ۲۰۱۲ هیچ خطری زمین را تهدید نمی‌کند (منبع).

و یا در اواسط متن می‌خوانیم:

"پس از آن گفته شد که پیش‌بینی‌های علمی نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۲ خورشید منظومه شمسی در مرکز کهشان راه شیری قرار گرفته و همین باعث تاثیرات شدید اقلیمی برروی کره زمین شده که زندگی در آن را به نابودی خواهد کشاند."

که در این زمینه هم پیش از این ناسا پاسخ داده بود:

سوال) آیا این امکان وجود دارد که کرات به نحوی در یک راستا قرار گیرند که بر زمین تأثیر بگذارند؟
ناسا) حداقل تا چند دهه آینده چنین همراستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است. به عنوان نمونه، در سال ۱۹۶۲ چنین هم ترازی رخ داد، و دو مورد دیگر هم در سال‌های ۱۹۸۲ و ۲۰۰۰ اتفاق افتاد. در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم تراز می‌شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هیچ تبعاتی هم ندارد.

دو مثال بالا نشان دهنده واهی بودن اتهام وارد شده توسط این نویسنده علیه ناساست. (گرچه نه اتهامات چنین افرادی خدشه‌ای به ناسا وارد می‌کند و نه ناسا نیاز به حمایت اشخاصی چون من دارد).

نویسنده همچنین در جای جای متن تلاش کرده است تا حوادث و جنگ‌های رخ داده در غرب و فلسطین و همچنین برخی فیلم‌های غربی را به چنین پیشگویی‌هایی مرتبط کند در حالی که خود نیز در ابتدای متن اعتراف نموده است که:

"مگر نه این است که پس از قرون وسطی و نهضت به اصطلاح اصلاح دینی و پروتستانتیزم و جنبش معروف به روشنگری و محور قرار دادن اندیشه های اومانیستی و سکولاریستی در زندگی بشر، اساسا بین انسان و آسمان فاصله انداختند و جایی برای اندیشه های الهی در زندگی بشر کنونی باقی نگذاردند؟"

سوال من از این نویسنده و افراد همفکر ایشان این است آیا واقعا مطمئن هستید که این داستان‌هایی که در مورد ارتباط وقایع می‌سازید ساخته تخیل خود شما نیست؟! آیا ساخته شدن یک یا چند فیلم در کشوری که همه می‌دانیم بر خلاف برخی کشورها، آزادی تقریبا کامل بر امور فیلم‌سازی وجود دارد را می‌توان به مسائل سیاسی جهان مرتبط کرد؟ آیا کسی حق ساختن فیلم تخیلی بر اساس یک داستان یا حتی شایعه را ندارد؟
نویسند در چند جای متن ذکر کرده است که این ارتباط بین وقایع، و نظریه‌های ارائه شده بر اساس آن از سوی خود را بر پایه اسناد معتبر بنا گذاشته است؛ مثلا:

"آنها به آمریکا رفتند نه برای اینکه مکان تازه ای برای زندگی و خوشبختی بیابند بلکه براساس اسناد و شواهد معتبر خودشان ، پیوریتن های مهاجر به همراه اشراف یهود برای عملی ساختن همان تکلیف الهی به آمریکا رفته و ایالات متحده را بنیاد گذاردند و حتی آن را "اسراییل نو" و یا "نئو اورشلیم" نامیدند. این اعتقاد و باور همین امروز در بسیاری از متون و نوشته ها و کتب آمریکاییان به چشم می خورد و حتی در سینما نمودی آشکار دارد."

و یا:

"امروز اسناد محکمی در دست است که جنگ ۳۳ روزه علیه مردم لبنان در تابستان سال ۲۰۰۶ میلادی با تکیه برهمین باور آرماگدونی و آخرالزمانی صورت گرفت تا یکی از تاریخ های اعلام شده از سوی اوانجلیست ها ، صورت حقیقت به خود بگیرد.و دقیقا پس از شکست اسراییل در جنگ ۳۳ روزه بود که نخستین نشانه های تاریخ ۲۰۱۲ به عنوان پایان دنیا ، ابتدا در برخی از رسانه های وابسته به اوانجلیست ها نمایان شد."

سوال من از این نویسنده این است: بر اساس کدام اسناد معتبر؟ اصلا اگر چنین مطلبی صحت داشته باشد و اصلا اگر برای آن سندی هم وجود داشته باشد، از کجا به دست شما و امثال شما رسیده است؟ آیا شرط عقل نیست که چنین مدرک معتبر و مهمی که به زعم شما تمام حوادث رخ داده درون و از سوی امریکا و اسرائیل در دنیا، از آن سرچشمه می‌گیرد باید دارای طبقه‌بندی فوق سری باشد؟ خب پس شما از کجا به این اسناد فوق سری دسترسی پیدا کرده‌اید؟ آیا شما هم محرم اسرار بودید؟! (اصلا چگونه است که در کشور ما در همه زمینه‌ها (از فوتبال بگیر تا سیاست) همه بر علیه یکدیگر مدرک و سند دارند، و همیشه یکدیگر را به افشای آن مدارک تهدید می‌کنند اما هرگز هیچ وقت مدرک و سندی رو نمی‌شود؟)نویسنده همچنین در بخش دیگری از مطالب خود سفر فضانوردان ناسا به کره ماه را دروغ دانسته و بیان کرده است:

"نکند که این حساسیت سازمان فضایی آمریکا (ناسا) به قضیه آخرالزمانی ۲۰۱۲ از نوع همان رویا پردازی سفر به ماه باشد که بعدها کوس رسوایی اش سراسر جهان را پر کرد که همه چیز فقط یک فیلمبرداری و فیلمسازی فریبکارانه بود و ناسا هم هرگز به شبهات مطرح شده درمورد پای نهادن انسان بر کره ماه پاسخ قانع کننده ای نداد.( در فیلمی به نام "کاپریکورن یک" هم تا اندازه ای به آن دروغ بزرگ تاریخی پرداخته شد)."

پاسخ من این است که همانطور که در ابتدای متن مشاهده فرمودید سازمان ناسا ادعای پایان جهان در دسامبر ۲۰۱۲ را رد کرده است و بر خلاف شما آقای نویسنده، سازمان ناسا با شجاعت و پیش از روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ واهی بودن این ادعا را عنوان کرده بود در حالی که شما و همفکران شما از آنجا که اصلا به ادعاهای خود اطمینان نداشتید و شاید در پس زمینه فکر خود، تا حدودی ادعای نابودی دنیا را باور کرده بودید، تا روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ ساکت مانده و صبر کردید و بعد از آنکه هیچ اتفاقی در دنیا نیفتاد شروع به مقاله پراکنی در مورد دروغ بودن شایعه نمودید!

و اما در مورد رویا پردازی سفر به ماه توسط ناسا، سوال اول این است که: کجای جهان را کوس رسوایی سفر به ماه ناسا پر کرده است؟! آیا این ادعا را هم بر اساس شواهد و اسناد معتبر بیان نموده‌اید؟ اگر جواب مثبت است اسنادش را رو کنید. اگر سند شما برخی سایت‌های اینترنتی است، از کجا به آن سایت‌ها اطمینان دارید؟ از کجا می‌فهمید که آیا تصاویری که در آن سایت‌ها به عنوان مدرک دروغ بودن سفر به ماه متتشر شده است واقعی است یا خیر؟ از کجا مطمئن هستید که آن عکس‌ها توسط نرم افزارهای کامپیوتری نظیر فتوشاپ دستکاری نشده‌اند؟ و در آخر آیا پاسخ ناسا به این شبهات را هم شنیده‌اید یا اینکه یک طرفه به قاضی رفته‌اید؟ و منظورتان از کوس رسوایی و پر شدن دنیا از آن چیست؟ آیا واقعا تمام دنیا همین نظر شما را دارند؟ من که بعید می‌دانم. همچنین در این مورد توجه داشته باشید که در آن زمان (۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ مطابق با ۲۹ تیر ۱۳۴۸) دنیا دوقطبی بود و امریکا و شوروی هردو در حال رقابت و مبارزه با یکدیگر برای تسخیر فضا و سفر به ماه بودند، در واقع انجام این سفر توسط امریکا حکم برنده شدن امریکا در این رقابت بود، منطقی است که بپذیریم همان زمان که آمریکا آپولو ۱۱ را به سوی ماه پرتاب کرد، احتمالا تمام رادارهای شوروی هم روی آن زوم کرده و آنرا دنبال کرده باشند بنابراین اگر واقعا چنین سفری انجام نشده باشد مطمئنا همان زمان خود شوروی برای باقی ماندن در کورس رقابت و حفظ پرستیژ خود هم که می‌بود، باید اسناد دروغ بودن چنین سفری را منتشر می‌کرد.

البته در مورد سفر به ماه، من (و شاید تمام ما ایرانی‌ها) شک شما را کاملا درک می‌کنیم! چطور ممکن است در قرن قبلی و بیش از ۴۰ سال پیش (یعنی در سال ۱۳۴۸) کشوری بتواند ۳ فضانورد را به سلامت به کره ماه برده و برگرداند اما الان در قرن ۲۱م و در سال ۲۰۱۳ ما هنوز در ایران وقتی می‌خواهیم برای سفر از مثلا تهران به یزد سوار اتوبوس یا هواپیما شویم باید تمام دعاها و آیات قرآنی را که بلدیم زمزمه کنیم تا شاید (شاید!) سالم به مقصد برسیم.

در پایان عرض می‌کنم که فرض کنیم تمام صحبت‌های شما درست، تمام ادعاهای شما هم اثبات شوند و به لطف تلاش و پشتکار شما، تمام دنیا هم به این موضوع پی ببرند؛ در نهایت چه چیزی عاید کشور و ملت ایران خواهد شد؟ اگر بر فرض اثبات شود که مثلا آمریکا به کره ماه نرفته است، چه چیزی به ما می‌رسد؟ آیا واقعیت و فاصله عظیمی که میان کشور ما و کشورهای پیشرفته وجود دارد هم از بین می‌رود؟

شاید هم بخواهید بعد از اثبات دروغ بودن سفر به ماه، تمام تکنولوژی‌ها و پیشرفت‌های دیگر کشورهای دنیا را هم محصول استودیوهای فیلم‌سازی هالیوودی بدانید؟ احتمالا از نظر شما محصولات مرسدس بنز، تویوتا، فراری، لامبورگینی، آی‌بی‌ام، اینتل، سونی‌، اپل، ایرباس و ... همگی تخیلی هستند و تنها محصولات پیشرفته و واقعی دنیا پراید، پیکان، پارس الکتریک و توپولوف هستند. و احتمالا به نظر شما جهش و پیشرفت عظیم کشورهایی نظیر کره‌جنوبی، ترکیه و ... همه فیلم است و در واقعیت، کشور ما از همه جلوتر است؟!

 

لینک ثابت و کوتاه به این مطلب: http://alihzadeh.blog.ir/post/24
توجه: باز نشر مطالب با ذکر "وبلاگ علی حسین‌زاده" و درج لینک به همان مطلب در این وبلاگ آزاد است.
 • ۹۱/۱۰/۱۳
 • علی حسین‌زاده

ایران

تحلیل

جامعه

دروغ ناسا

سفر به ماه

نظرات  (۶)

متاسفانه این تکنیک شده اسلحه‌ائی برای ایجاد توهم برابر پنداری در جامعه ما که به نظر هم می‌آید در پشت آن تئوریسین‌های واحدی خوابیده‌اند.
داستان و سابقه روانشناسی دراز و کاملی دارد این بازی‌ها با ذهن مردم کشورهای زیر یوغ دیکتاتوری که در میان همه آنها از اتحاد جماهیر شوروی سابق تا برونئی، مردمشان همه آنرا تجربه کرده و می‌نمایند. توصیفات هیجان‌انگیز و دردناکی دارد که هم شما می‌دانی و هم من که گفتن آنها بی تاوان نیست!
پاسخ:
انشاءالله ما هم به راه درست هدایت می‌شیم.
سلام
دوست عزیز
مطلبت رو خوندم
در مورد اون ماولاش که چون اطلاعی ندارم صحبت نمی کنم.
ولی سفر به ماه دروغ بود.
حالا شما میخوای باور کن میخوای باور نکن!
البته قبل از اینکه ... نثارم کنی عکسهای شناسنامه دار این وبلاگ رو یه دید بزن!

پاسخ:
سلام. من ... نثار کسی نمی کنم. این ... نثار کردن ها در شان یک گروه دیگری در جامعه ماست.
و اگر قبول کنیم که سفر به ماه دروغ بود، بقیه پیشرفتها رو چی میگی؟ اونا هم دروغه؟
و چرا این مدارک تو چند سال اخیر هویدا شدن؟ روس ها قبل از این تو این 50 سال چرا مدرکی رو نکردن؟
و اگر تمام اینها دروغ باشه، چی گیر ما میاد؟
بهتر نیست که به جای پائین کشیدن دیگران، خودمون رو بالا بکشیم؟
من نه قصد پائین کشیدن کسی رو دارم و نه بالا کشیدن کس دیگه ای
من اصلا" با آمریکا از لحاظ تکنولوژِی مشکلی ندارم! که شما میگین بقیه پیشرفت ها چی ...
من با دروغ مشکل دارم.

پاسخ سوالهای شما البته خیلی خلاصه:
چرا این مدارک تو چند سال اخیر هویدا شدن؟
چندین سال تاخیر اولیه به خاطر عدم دسترسی همگانی به مدارک ناسا بوده،برای نمونه شما فکر میکنید اینترنت از اول وجود داشته؟! اولین وب سایت در دنیا (نه آرشیو NASA) مربوط به سال 1991 هستش
ضمن اینکه اولین کسی که گفت سفرهای آپولو دروغ هست بیل کایسینگ بود(از مهندسان درگیر در پروژه موشک ساترنv ) در کتاب ما هرگز به ماه نرفتیم، دو سال بعد از این سفرهای دروغی
.............................................
روس ها قبل از این تو این 50 سال چرا مدرکی رو نکردن؟
اول اینکه شما از کجا می دونی مدارک رو نکردن!
دوم:
شما اگه جای شوروی بودید چی کار میکردید؟

1:باید با صرف کلی هزینه، کلی تجهیزات و ربات به ماه ارسال میکردید و
در همون مکان های ادعایی امریکا و در همون زمان که قرار بود نیل از سفینه پیاده بشه اقدام به تصویر برداری میکردید تا دروغ امریکایی ها لو بره که در این صورت هم کلی هزینه کرده بودید و هم به حسادت متهم می شدید! (به دلیل شکست در جنگ سرد در برابر ایالات متحده)
2:
باید سکوت میکردید تا بالاخره روزی همه حقیقت رو متوجه بشن.


لینک های زیر هم 2 نمونه از کارهای روسهاست
http://aulis.com/command_module.htm
http://aulis.com/apollo11saturn_v.htm

البته لینک زیر روهم خودم ترجمه کردم
5771 عکس در 4834 دقیقه
..........................................
اگر تمام اینها دروغ باشه، چی گیر ما میاد؟
هیچی
پاسخ:
پاسخ شما در مورد شوروی رو که گفتین: 1:باید با صرف کلی هزینه، کلی تجهیزات و ربات به ماه ارسال میکردید و در همون مکان های ادعایی امریکا و در همون زمان که قرار بود نیل از سفینه پیاده بشه اقدام به تصویر برداری میکردید تا دروغ امریکایی ها لو بره که در این صورت هم کلی هزینه کرده بودید و هم به حسادت متهم می شدید! (به دلیل شکست در جنگ سرد در برابر ایالات متحده)
2:
باید سکوت میکردید تا بالاخره روزی همه حقیقت رو متوجه بشن.
رو قبول ندارم. چون لازم نبود ماهواره یا چیزی به ماه بفرستن. فقط کافی بود تا ماهواره آمریکایی رو با رادارهاشون (یا هرچیز دیگه) ردیابی کنن تا ببینن داره به کجا میره و به کجا میرسه. 
و در نهایت،‌ بالاخره که چی؟ بر فرض حرف شما درست،‌ چه فایده‌ای برای ما داره؟؟؟!!!
راستش من هدف شما از مطالبی که نوشتین رو متوجه نشدم!

کجای جهان را کوس رسوایی سفر به ماه ناسا پر کرده است؟!
خب کافیه در گوگل سرچ بفرمائید moon hoax تا متوجه بشید.

آیا این ادعا را هم بر اساس شواهد و اسناد معتبر بیان نموده‌اید؟اگر جواب مثبت است اسنادش را رو کنید.
در لینکهایی که بالا گذاشتم تمام مطالب با سند و لینک مستقیم آرشیو nasa هست، و البته اگه سرچ بفرمائید مطالب مستند کم نیستند.

از کجا می‌فهمید که آیا تصاویری که در آن سایت‌ها به عنوان مدرک دروغ بودن سفر به ماه متتشر شده است واقعی است یا خیر؟
به سادگی و از رفرنسهای مطلب.

از کجا مطمئن هستید که آن عکس‌ها توسط نرم افزارهای کامپیوتری نظیر فتوشاپ دستکاری نشده‌اند؟
فکر کنم شما از شماره عکسها و فیلم ها، و همچنین آرشیو nasa بی اطلاع هستید.

در آخر آیا پاسخ ناسا به این شبهات را هم شنیده‌اید یا اینکه یک طرفه به قاضی رفته‌اید؟
بله
برای نمونه لینک زیر رو مطالعه کنید
http://waiting.ir/armstrong/%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8/

آیا واقعا تمام دنیا همین نظر شما را دارند؟ من که بعید می‌دانم.
من بعید نمی دانم.

چطور ممکن است در قرن قبلی و بیش از ۴۰ سال پیش (یعنی در سال ۱۳۴۸) کشوری بتواند ۳ فضانورد را به سلامت به کره ماه برده و برگرداند اما الان در قرن ۲۱م و در سال ۲۰۱۳ ما هنوز در ایران وقتی می‌خواهیم برای سفر از مثلا تهران به یزد سوار اتوبوس یا هواپیما شویم باید تمام دعاها و آیات قرآنی را که بلدیم زمزمه کنیم تا شاید (شاید!) سالم به مقصد برسیم.

صرفا" جهت اطلاع: ایالات متحده یک بار انسان به کره ماه (تخیلی) نفرستاده.
هم اکنون(2009)، برای شاتل فضایی 66 ساعت طول می کشد که به ایستگاه فضایی بین المللی که در 185 مایلی سطح زمین قرار دارد، برسد. ناسا می گوید که آپولو 13 از وقتی که از زمین بلند شد، 55 ساعت طول کشید که در فاصله ی 200 هزار مایلی زمین به مشکل برخورد. (185 مایل در 66 ساعت با تکنولوژی امروز و 200 هزار مایل در 55 ساعت با تکنولوژی 40 سال پیش) بهتر است به کسی دیگر نگویید. شاید مسخره تان کردند!
...........................
اکنون 40 و اندی سال از آن تاریخ می گذرد و ناسا هنوز نتوانسته یک راکت که به ماه برود و برگردد را بسازد کاری که ادعا می کند 40 سال پیش انجام داده است. آن هم با سرنشین!
..............................
کلا" لینک زیر رو مطالعه کنید،به پاسخ تمام سوالات خودتون می رسید،
http://waiting.ir/armstrong/%D9%85%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83%D9%8A-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%85-%D9%83%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D9%85%D8%A7%D9%87/

البته اگه واقعا" جویای حقیقت باشید ...

و در نهایت،‌ بالاخره که چی؟ بر فرض حرف شما درست،‌ چه فایده‌ای برای ما داره؟؟؟!!!
برای ما هیچی
ولی برای اونها که 50 سال از این دروغ انواع و اقسام استفاده های سیاسی و علمی و فیلمی و ... کردند خیلی ضرر داره!
با تشکر
پاسخ:
الله اعلم.
 • علی حسین زاده
 • آقای پرهام، لطفا پیام های خصوصی رو خصوصی بنویسید!
  در مورد درخواست شما هم باشه؛ تلاشم را خواهم کرد.

  سلام

  برادر عزیز.ٰ این استدلال که چون آمریکا صاحب تکنولوژی است و چه میدونم هزاران چیزساخته و هزاران پیشرفت کرده ( که همه ما میدونیم و البته استفاده هم میکنیم) دلیل بر این نیست که تمام ادعاهای دیگرش نیز درست باشد.

  اتفاقا آمریکاییها بسیار خوب بلدند که چگونه افکار عمومی را بفریبند.این استدلال شما  همان تفکری است که آمریکایی ها توانسته اند در ذهن بسیاری از مردم جا بندازند.

  استفاده از از اخبار دروغ در کنار اخبار کاملا درست شیوه است که انسانها فریب میخورند.بواسطه صحت اطلاعات درستی که گوینده ای به ما میگوید ناخودآگاه بقیه اطلاعاتی که خبری از آن نداریم درست میدانیم.چون به گوینده خبر اطمینان کرده ایم و به ظن خودمان راستی آزمایی اش را کرده ایم.ما دیدمان به آمریکا اینگونه است.آمریکا را مهد علم و تکنولوژی میدانیم.چون کم و بیش همه ما با همین تکنولوژی ها زندگی میکنیم.و در زننگی ما ملموس است. به علم و تکنولوژی آمریکایی اعتماد کرده ایم. این همان چیزی است که آمریکا میخواهد. حال اگر ادعهایی هم کمی فراتر از توان تکنولوژی اش بکند ایا مردم جهان باور نمیکنند؟ البته که باور میکنندچون برای باور نکردنش دلیلی پیدا نمیکنند.اگر آمریکا ادعا بکند که به ماه رفته و انسان پیاده شده و برگشته  مردم دنیا با سوابقی که از تکنولوژی آمریکا سراغ دارند براحتی باور میکنند. همین باور به آمریکا برای آنها پشتوانه های عظیمی درست میکند و بة آمریکا قدرت میدهد.

  در حقیقت هرکس در دنیا بتواند ذهن مردم را به خودش مطمئن بسازد  قدرتمند میشود.

  جناب علی آقا، کسی علم و تکنولوژی را رد نمیکند .نمیدام چرا افرادی که آمریکا را باور دارند خود را علمدوست میدانند و هر کس دیگر را که اندک انتقادی به آمریکا میکند او را امل و مخالف علم میدانند.

  اتفاقا علم اینست که به حقیقت جویی بپردازی و همه چیز را همینطوری قبول نکنی بلکه با دلیل های کاملا متقن قبول کنی.واگر شکی وجود دارد به جای فرافکنی به تحقیق بپردازی

  موضوع سفر به کره ماه چیزی نیست که شما  بتوانی با دلایل سطحی و حاشیه سازی های بیمورد و طفره رفتن از دلایل دیگران اثبات درست بودنش را بکنی.

  سفر به کره ماه اتفاقا غیرممکن بودنش بسیار بسیار زیاد است .اتفاقا دانشمندان زیادی هستند که این موضوع سفر ادعایی ناسا به کره ماه را دروغپردازی رسانه ای میدانند که اهداف سیاسی و اهداف قدرتطلبانه در پشت آن مستور است.دانشمندان بسیار زیادی هم هستند که با وجود اینکه میدانند این ادعا دروغ است نمیتوانند حرفی بزنند. چون به هر حال بدیهی است به آن بخش از اطلاعاتی که از ناسا برای تحقیقات خود میگیرند محروم میشوند.لذا ترجیح میدهند که حرفی نزنند که ارباب آمریکایی خوشش نیاید.

  شما بهتر است کمی در باره این موضوع تحقیق کنی .خواهی دید که هرچه بیشتر در مورد سفر به کره ماه تحقیق میکنی  بیشتر به  واقعی بودن آن شک میکنی.

  حال چرا آمریکا این ادعا را کرد؟ و چگونه اصلا چنین سناریویی را رسانه ای کرد؟ و چرا قدرتهای رقیب آن زیاد نتوانستند (‌و حتی نخواستند) که روی افشا این دروغ کار کنند، اینها مشایل پیچیده  و مفصلی است که خود من خیلی تحقیق کردم و مسایل تا حدود زیادی برای من مشخص شد.ااز من انتظار نداشته باشید که در این مورد بنویسم چون مطلب خیلی زیاد میشود و از حوصله این باکس نظر  خارج است.همین قدر میگویم که نباید به راحتی شیفته یک فرد و جریان و یا کشور خاصی شوی.این همان چیزی است که انسان را از حقیقت یابی دور میکند .خیلی هم خودت را طرفدار علم نشان نده.چون این استدلالهای شما این را نشان میدهد که از روی شیفتگی صحبت کرده اید و نه از روی استدلال های منطقی و علمی.

  همانطور که گفتم طرفدار و شیفته آمریکا شدن به معنی علاقه به علم نیستبلکه اتفاقا نشانه شیفتگی است .و شیفتگی یعنی دور از علم بودن.

  پاسخ:
  ممنون از نظر کامل شما. من نگفتم چون علم دارد پس همه‌ی حرفهایش درست است. کل حرف من این است ک نباید بدون مدرک و دلیل آن هم مدرک و دلیل محکمه پسند کسی یا کشوری یا چیزی را زیر سوال برد. متاسفانه این عمل زشت در کشور تبدیل به رویه و هنجار شده است.
  شما به من میگویی "موضوع سفر به کره ماه چیزی نیست که شما  بتوانی با دلایل سطحی و حاشیه سازی های بیمورد و طفره رفتن از دلایل دیگران اثبات درست بودنش را بکنی." در حالی که من اصلا به دنبال اثبات چیزی نبودم بلکه فقط گفتم نباید بدون مدرک محکمه پسند آنها را محکوم کنیم. آیا این حرف اشتباهی است؟!
  شما از من میخواهید که تحت تاثیر رسانه و تبلیغات نباشم و شیفته یک جریان یا فرد نشوم در حالی که کاملا واضح است خود شما برای اینکه از این طرف بام نیفتید، آنقدر عقب عقب رفته‌اید که از آن سوی بام افتاده‌اید!
  در مورد همین موضوع سفر به ماه، الان در این نظر دراز و طویل شما، بغیر از کلی گویی چنتا دلیل محکمه پسند برای دروغ بودن آن آورده‌اید؟ شما میگی دانشمندان چون از ناسا جیره مواجب میگیرند حرف نمی‌زنند، آیا واقعا این حرف شما منطقی است؟ آیا همه دانشمندان دنیا جیره‌خوار ناسا هستند؟
  برادر من! شاید سفر به ماه دروغ بوده اما برای اثباتش نیاز به دلیل محکمه پسند هست. با این حرفا که چیزی ثابت نمی‌شود.
  غیر از این اصلا چنتا دلیل درست و واضح برای اثبات این حرفتان که من شیفته‌ی امریکا یا... شده‌ام آورده‌اید؟ چرا اینقدر عادت کرده‌اید به کلی گویی و محکوم کردن همه؟؟؟
  شما که اینقدر در مورد این مساله تحقیق کرده ای و مسائل پیچیده‌ی آنرا را کشف نموده‌ای خب چرا یه وبلاگ ایجاد نمی‌کنی تا من و امثال مرا از بیخبری به در آوری؟ چرا این گنجینه‌ی عظیم علم و دانشت را از ما دریغ کرده‌ای؟
  سخن آخر
  صحبتهای شما تماما کلی‌گویی، احساسی و ناشی از شیفتگی و تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن است. دقیقا همان چیزهایی که به من نسبت داده‌اید.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی