مقدمه

به دلایل گوناگون نمی‌توان واژه مدیریت را به سادگی تعریف کرد. از این دلایل می‌توان به گستردگی دامنه مدیریت و ماهیت پویای آن اشاره کرد. مدیریت فرایند برنامه‌ریزی، تشکیلات، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش‌های اعضای سازمان و استفاده از دیگر منابع سازمانی جهت دستیابی به اهداف سازمانی است.

مدیریت امروز مجموعه‌ای از علوم گوناگون همانند اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، ریاضیات، آمار و ... است که هدفش افزایش بهره‌وری، کارائی و اثربخشی سازمانی است.

دانش مدیریت اولین بار به شکل علمی و امروزی در اواخر قرن نوزدهم میلادی توسط فردی به نام فردریک ونسلوتیلور مطرح شد. مدیریت را برخی هنر و برخی نیز علم دانسته‌اند و برخی نیز ترکیبی از این دو، اما آنچه مهم است نقش و جایگاه بسیار مهم مدیریت در دنیای امروز است.

داشتن قدرت رهبری، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی خوب، توان تجزیه و تحلیل خوب و قدرت بیان قوی از عوامل مهم موفقیت در این رشته است. همچنین تسلط نسبی به دروس ریاضی و آمار با توجه به کاربرد وسیع آنها در مدیریت الزامی است.

 آشنایی با رشته مدیریت

بازار کار

بدیهی است که در هر سازمان یا نهاد، که افرادی خاص اهداف مشخصی را دنبال می‌کنند، مهم‌ترین رکن موفقیت آن سازمان یا نهاد، توانمندی مدیر آن سازمان در استفاده بهینه از حداقل امکانات جهت بهره‌برداری بهتر برای نیل به اهداف می‌باشد.

باید بدانید که فقط یکی از اهداف آموزش رشته مدیریت تربیت مدیران لایق برای سازمان‌هاست. اما شاید هدف مهم‌تر از آن، تربیت کارشناسان و مشاوران آگاه در زمینه مدیرت و مسائل مربوط به سازمان‌ها جهت کمک و همکاری با مدیران است.

معرفی گرایش های رشته مدیریت: اهداف، دروس، آینده شغلی و نیازمندی‌ها

کارشناسی مدیریت:

کارشناسی ارشد: MBA

کارشناسی ارشد: مدیریت صنعتی

کارشناسی ارشد: مدیریت بازرگانی و مالی

کارشناسی ارشد: مدیریت جهانگردی

کارشناسی ارشد: مدیریت دولتی

کارشناسی ارشد: مدیریت اجرایی و شهری

کارشناسی ارشد: مدیریت تکنولوژی و فناوری اطلاعات

 

لینک دائمی و کوتاه به این مطلب: http://alihzadeh.blog.ir/post/92

باز نشر مطالب با ذکر «وبلاگ علی حسین زاده» و درج لینک به همان مطلب، آزاد است.


خبرخوان (RSS) وبلاگ   

سایر مطالب: