وبلاگ علی حسین‌زاده

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

چگونه باگ‌ها را گزارش دهیم؟

چگونه باگ‌ها را گزارش دهیم؟

باگ چیست؟

یکی از مفاهیم جالب و در عین حال پیچیده در دنیای نرم‌افزار (گرچه در سایر علوم هم کاربرد دارد)، مفهوم باگ (Bug) یا به طور ساده نقص نرم‌افزاری است. احتمالا می‌دانید به اشکالات نرم‌افزاری اصطلاحا باگ اطلاق می‌شود ولی واقعا چرا نرم‌افزارها باگ دارند؟ و چرا هیچ وقت شر این باگ‌ها حتی با ارائه انواع و اقسام آپدیت‌ها از سر ما کم نمی‌شود؟ مفهوم باگ، این واقعیت مهم را برای انسان روشن کرده است که هیچ فرمول و قانون مخلوق دست انسان، بی اشکال و کمبود نیست و در هر طرح و برنامه‌ای بدون تردید نقصان‌ها و لغزش‌هایی وجود دارد که در نگاه اول به نظر نرسیده‌اند. رفع باگ‌ها تقریبا مثل حل کردن معماست و برای بسیاری از برنامه‌نویسان یکی از قسمت‌های چالش برانگیز و لذت‌بخش کار است.

۵ نظر
علی حسین‌زاده
لینکستان در inoreader

لینکستان در inoreader

inoreader logoچند وقتیست از خبرخوان آنلاین «inoreader» برای دنبال نمودن مطالب مورد علاقه خودم در وب استفاده می‌کنم و می‌توانم تقریبا با قطعیت بگویم این خبرخوان یکی از بهترین‌هاست.

ضمن پیشنهاد استفاده از این خبرخوان (RSS Feed Reader) که اپلیکیشن‌های مخصوص گوشی خود را نیز ارائه داده است از شما دعوت می‌کنم تا برای دنبال نمودن بخش لینکستان وبلاگ من در کانال من در inoreader با نام و آدرس «Ali H Zadeh» عضو شوید.

این کانال مانند بخش لینکستان این وبلاگ حاوی مطالب جالب و مفیدی است که در حین وب‌گردی خود با آن‌ها مواجه می‌شوم و علاقه دارم آن‌ها را با دیگران نیز اشتراک بگذارم و البته شامل مطالب همین وبلاگ نیز هست.

۲ نظر
علی حسین‌زاده