وبلاگ علی حسین‌زاده

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

لینکستان (تیر ۱۳۹۳)

لینکستان (تیر ۱۳۹۳)

لینکستان ماه تیر: داستان عشق به خودرو لینک مصائب خانه‌دارشدن در ایران  وب‌گردی میانبر فولکس برای اول شدن  ضمیر ناخودآگاه و موفقیت مالی پیوندها طعم واقعی خدمات پس از فروش! لینکستان باکتری‌ای که فقط با برق زنده است لینک سکوت «جمشید بسم‌الله» شکست وب‌گردی (تصاویر) نقاشی‌های باورنکردنی با Paint پیوندها (تصاویر) کمپین انتخاباتی امیرعباس هویدا لینکستان خودرویی با آلایندگی 20 برابر حد استاندارد! لینک ۱8 توصیه برای کاهش تماس با امواج موبایل وب‌گردی صدا و سیما با پخش فوتبال پول پارو می‌کند! پیوندها ممنوعیت بررسی محتویات موبایل بازداشتی‌ها لینکستان ورود شورای‌امنیت‌ملی به‌اظهارات کریمی قدوسی لینک نامه‌‌‌‌‌‌‌ ملکه الیزابت یکم به شاه‌‌‌‌‌‌‌طهماسب اول صفوی وب‌گردی چرا برخی می‌خواهند محمد خاتمی "ممنوع" باشد؟ پیوندها زیمنس کارآمدترین نیروگاه جهان را در ترکیه می سازد  لینکستان درس‌های واقعی برای علاقمندان مهاجرت به استرالیا 

۰ نظر
علی حسین‌زاده
دیوار کوتاه خودروسازان یا شهروندان؟!

دیوار کوتاه خودروسازان یا شهروندان؟!

مشکل مردم و دولتمردان و نمایندگان آگاه در مجلس فقط افزایش قیمت خودرو آنگونه که چنین نشریات و نویسندگانی مساله را به نفع خودروسازان ساده نموده‌اند، نبوده و نیست بلکه مشکل ما با وابستگی، سوء استفاده، عقب‌ماندگی، رخوت، رانت‌خواری و عدم کارایی این صنعت در کشورمان است.

مقدمه

با افزایش انتقادها و فشارهای افکار عمومی بر خودروسازان وطنی در ماه‌های اخیر، جریان عجیبی در حمایت از خودروسازان در برخی از مطبوعات کشور راه افتاده است. نکته جالب در این نشریات این است که نویسندگان آن‌ها تلاش می‌کنند تا خیل عظیم انتقادها و فشارها بر خودروسازان را تنها به افزایش قیمت خودرو ربط داده و سپس با ارائه دلیل‌های آشکار نظیر رشد قیمت مواد اولیه و گرانی ارز و... به پاسخ‌گویی و حمایت بپردازند. یک نمونه از این نوع یادداشت‌ها طی روزهای گذشته در وب‌سایت‌های «اقتصاد برتر» و «خودروسازی» با عنوان «دیوار کوتاه خودروسازان» به قلم امیر حسین خادم المله منتشر شده است.[۱ و ۲]

به نظر می‌آید این دسته از به اصطلاح کارشناسان به صورت عمدی چشم خود را بر واقعیات این صنعت و ریشه و دلیل اصلی انتقادهای مردم نسبت به این صنعت بسته‌اند و تلاش دارند تا با ساده کردن صورت مساله، تنها به افزایش قیمت خودرو اشاره کرده و به آن پاسخ دهند.

۴ نظر
علی حسین‌زاده
لیگ جهانی والیبال، تبانی ایتالیا یا ایران؟!

لیگ جهانی والیبال، تبانی ایتالیا یا ایران؟!

اگر ایتالیا با همین نفرات ذخیره به ایران بیاید مشخص می‌شود که این تیم صرفا قصد استراحت دادن به نفرات اصلی‌اش را داشته اما اگر مقابل لهستان و برزیل تیم ذخیره را به زمین بفرستد و مقابل ایران با تمام قوا ظاهر شود، آن‌وقت است که باید به این تیم شک کرد.

اگر مسابقات لیگ جهانی والیبال را دنبال می‌کنید احتمالا می‌دانید درباره چه چیزی قصد صحبت دارم؛ در ابتدای مسابقات هیچ کس شانس زیادی برای ایران برای صعود از گروه خودش که رقبای قدری مثل ایتالیا، برزیل و لهستان در آن حضور داشتند قائل نبود اما رفته رفته ایران با نتایج تقریبا خیره‌کننده توانست جواز صعود به مرحله بالاتر را کسب کند.

۰ نظر
علی حسین‌زاده
بانک گرامین، بانک فقرا

بانک گرامین، بانک فقرا

سخت است اما بانکداری را تصوی کنید که برنده جایزه صلح نوبل شده است؛ او کسی نیست جز محمد یونس.

«بدترین فریب، سوء استفاده از نیاز تهی‌دستان است» محمد یونس

آشنایی با محمد یونس و بانک گرامین

تصویر محمد یونسامروز ۷ تیرماه (۲۸ ژوئن) مصادف بود با سال‌روز تولد ۷۴ سالگی پروفسور محمد یونس (Prof. Muhammad Yunus) اقتصاددان و بنیان‌گذار بانک گرامین (Grameen Bank) مشهور به بانک فقرا.

۴ نظر
علی حسین‌زاده