وبلاگ علی حسین‌زاده

۸ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

اوبونتو ۱۳.۱۰ از راه رسید؛ سخنی با تازه‌کاران

چند روزیست که سیستم‌عامل اوبونتو ۱۳.۱۰ با نام Saucy Salamander منتشر شده است. این نسخه بیشتر از آنکه حاوی تغییرات زیاد و رادیکال باشد حاوی تغییرات ریز و رفع عیب‌هاست. بررسی‌های مقدماتی انجام شده روی آن هم پایداری و کم عیب بودن این نسخه را تایید کرده‌اند که ناشی از همین عدم وجود تغییرات شگرف و گسترده در آن است.

برای اطلاع از تغییرات رخ داده در این نسخه از سیستم‌عامل لینوکس اوبونتو می‌توانید به سایت‌های آزادراه و لینوکس ریویو مراجعه نمائید.

۷ نظر
علی حسین‌زاده
سوبارو فارستر: بهترین خودروی SUV به انتخاب نشریه موتورترند

سوبارو فارستر: بهترین خودروی SUV به انتخاب نشریه موتورترند

با انتخاب سوبارو فارستر به عنوان بهترین SUV سال ۲۰۱۴، شرکت سوبارو تنها خودروسازیست که این عنوان را برای ۳بار برده و در واقع هتتریک کرده است.

نشریه معتبر موتورترند امریکا بهترین خودروی SUV* برای سال ۲۰۱۴ را معرفی نمود:

۱ نظر
علی حسین‌زاده

مشکل من با دفترخانه‌ی اسناد رسمی

چند روز پیش بابت تهیه‌ی وکالت‌نامه به یکی از دفترخانه‌های تهران مراجعه کردم. فرم وکالت‌نامه را از من تحویل گرفتند و بعد از بررسی آن اعلام کردند که ۳۵ هزار تومان هزینه دارد. مبلغ را پرداخت کردم و قرار شد روز شنبه برای امضا و تحویل آن مراجعه کنم. روز شنبه رفتم و آن را تحویل گرفتم اما وقتی به قسمت پائین صفحه در بخش هزینه‌های قانونی نگاه انداختم دیدم که کل هزینه درج شده ۲۷ هزار تومان است نه ۳۵ هزار تومان. کلی با دفتردار صحبت و بحث شد که برای چه ۲۷ هزار تومان را ۳۵ هزار تومان گرفته است و او اعلام کرد ما می‌توانیم از ۲۷ هزار تومان بگیریم تا ۴۰ هزار تومان، و برای شما مبلغ وسط را گرفته‌ایم. البته من قانع نشدم، او هم پولی به من بر نگرداند.

۴ نظر
علی حسین‌زاده

لینکستان (۱۸ مهر ماه)

مطالب جالبی که نظر مرا در ماه مهر جلب کردند:

چگونه «نشنال جئوگرافیک» دنیا را تغییر داد (تصاویر) ماهاتما گاندی؛ مبارز نجات بخش پاسخ زیباکلام به شریعتمداری: ادعای "امتیاز نقد" به آمریکا غیرواقعی است ۸ نکته ضروری برای استفاده از بانکداری الکترونیک فتحعلیشاه کاملا عاقلانه رفتار کرد چگونه برای شغلی که هنوز آمادگی اش را نداریم درخواست دهیم؟ خاص ترین لامبورگینی صورتی دنیا اسکناس صد دلاری جدید به بازار آمد

۱ نظر
علی حسین‌زاده

توضیح در مورد بخش جدید «ماشین‌ها» در وبلاگ

یکی موضوعاتی که من بدان بسیار علاقه‌مند هستم، دنیای خودرو یا بهتر بگویم دنیای ماشن‌هاست. ماشین به معنای صحیح کلمه که شامل خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه، هواپیما و هر نوع ماشین دیگری می‌گردد.

از این به بعد در بخش «ماشین‌ها» به این موضوع خواهم پرداخت. ماشین‌های جدید به بازار آمده را معرفی خواهم کرد، سعی خواهم کرد بررسی‌ها و مقایسه‌های فنی را ترجمه کنم و همینطور تلاش خواهم کرد در حد دانش خودم در این زمینه به تشریح تکنولوژی‌های گوناگون مورد استفاده در آنها بپردازم. البته تلاش خواهم کرد تا گستره‌ی مطالب را در محدوده وسایل نقلیه حفظ نمایم.

ماشین

۰ نظر
علی حسین‌زاده

پیامدهای غربت IT در کشور ما

حال تصور کنید که در چنین سیستمی که کلیه فرآیندهای کاری از طریق وب‌سایت و تلفن انجام می‌شود و تماما هم قابل رهگیری است و تقریبا هیچ‌گونه تماس مستقیم و حضوری با سازمان مربوط ندارید، آیا می‌تواند فساد اداری اتفاق بیفتد؟ رشوه معنایی دارد؟

در این مطلب نمی‌خواهم در مورد -فیل-ترینگ- گسترده در اینترنت یا سرعت پائین اینترنت صحبت کنم. این‌ها موضوعاتی هستند که

۳ نظر
علی حسین‌زاده
این ۱۰ سوال را پیش از مهاجرت به لینوکس از خود بپرسید (قسمت دوم)

این ۱۰ سوال را پیش از مهاجرت به لینوکس از خود بپرسید (قسمت دوم)

بخش نخست این نوشته: این ۱۰ سوال را قبل از مهاجرت به لینوکس از خود بپرسید (قسمت اول)

با تصویب مصوبه جدید هیات دولت در مورد مهلت ۶ ماهه‌ی سازمان‌ها و نهادهای دولتی برای ارائه برنامه خود جهت مهاجرت به سمت سیستم‌عامل گنو لینوکس و نرم‌افزارهای متن‌باز، همه ما کم کم باید به فکر تغییر باشیم.

اگر سازمان شما به فکر مهاجرت به سیستم‌عامل لینوکس است، باید با چشمان باز این تغییر را شروع کند. پیشنهاد می‌شود که دپارتمان IT قبل از برداشتن این گام بزرگ به تغییرات و نحوه‌ی تاثیر آنها بر کار و زندگی کارکنان و دیگر ذینفعان سازمان توجه کند.

۰ نظر
علی حسین‌زاده
سورپرایز انویدیا (NVIDIA) برای لینوکس

سورپرایز انویدیا (NVIDIA) برای لینوکس

این هفته در کنفرانس XDC2013 شرکت انویدیا (NVIDIA) با یک خبر جدید حاضران را غافل‌گیر کرد. مطابق اعلامیه‌ی این شرکت، انویدیا آغاز به انتشار مستندات برنامه‌نویسی کارت گرافیک [۱] خود کرده است. انویدیا هم‌اکنون برخی از این مستندات را منتشر کرده و مستندات بیشتری را نیز به مرور منتشر خواهد کرد تا توسعه‌دهندگان درایور آزاد Nouveau را در توسعه یک درایور کاملا متن‌باز برای قابلیت‌های سه بعدی (3D) کارت‌های گرافیک انویدیا یاری رساند.

۰ نظر
علی حسین‌زاده