جمله معروفی هست که می‌گوید «بدون جنگ هیچ آرامشی وجود ندارد» و با این حال هیچ کسی دوست‌دار زندگی در یک کشور آشوب‌زده و آشفته نیست. بعد از همه کار و تلاش‌ها و بعد از تمام زحمت‌ها انسان دنبال یک خانه امن و آرام خواهد بود. در واقع یکی از عوامل مهم موفقیت نیز همین زندگی آرام است.

در این لیست به معرفی ۱۰ کشور برتر جهان در سال ۲۰۱۳ از نظر امنیت و آرامش پرداخته خواهد شد:

۱۰- سوئد

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور سوئد

مرکز کشورهای اسکاندیناوی و الگویی برای بقیه کشورهای جهان. اگر دنبال‌کننده اخبار باشید شاید تا به حال هرگز اسم کشور سوئد را در سرخط خبرها به خصوص خبرهای مربوط به جرم و جنایت نشنیده باشید؛ کشور سوئد نه فقط امن است بلکه مناطق و مناظر بسیار زیبایی نیز برای گردشگری و زندگی دارد.

۹- فنلاند

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور فنلاند

برای افرادی که از بحران‌های اقتصادی و دیگر مشکلات جهانی خسته شده‌اند و نیاز به استراحت دارند شاید آب و هوای کشور فنلاند آرامش‌بخش باشد. فنلاند نیز مانند سوئد یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی در این لیست است. کشور فنلاند نزدیک‌ترین کشور به قطب شمال بوده و معمولا نیمی از سال با برف پوشیده شده است.

۸- اتریش

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور اتریش

این کشور اروپای مرکزی را سرزمین موسیقی نیز نامیده‌اند. کشوری که هنوز تپه‌های پوشیده از گیاهان در آن وجود دارند؛ جایی که باد در گوش شما نجوا خواهد نمود که به سرزمینی امن به نام انریش پا گذاشته‌اید. اتریش همچنین در بین ۱۰ کشور برتر دنیاست که نرخ جرم و جنایت در آن‌ها پایین است.

۷- استرالیا

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور استرالیا

سرزمین کانگروها با سرعت زیادی در حال رشد و پیشرفت بوده و اقتصادی موفق دارد. زیرساخت‌ها و سبک زندگی مردم استرالیا خود بیانگر استانداردهای زندگی این کشور است. استرالیا هفتمین کشور امن دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۳ است.

۶- نروژ

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور نروژ

کشور نروژ یکی از آرام‌تریم و صلح‌جوترین کشورهای جهان است. در کنار زیبایی‌های آن، کشور نروژ دارای یکی از قوی‌ترین سیستم‌های رفاه اجتماعی است. اقتصاد این کشور نیز بسیار قویست و هیچ نگرانی‌ای بابت بیکاری در آن به چشم نمی‌خورد.

۵- ایرلند

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور ایرلند

ایرلند یکی از امن‌ترین کشورهای اروپایی است. این کشور می‌داند که چگونه مراقب همسایگان خود باشد و چگونه برای ملت خود محیطی امن و آرام برای زندگی فراهم نماید. مردم این کشور رفناری دوستانه و برادرانه دارند.

۴- ایسلند

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور ایسلند

اگر داده‌ها و آمار با دقت میلیمتری بررسی و مقایسه نمی‌شدند کشور ایسلند می‌توانست رتبه اول در لیست امن‌ترین کشورهای جهان را بدست بیاورد. کوهستان‌های برفی و یخچال‌های طبیعی از یک سو و گرمای مواد مذاب درون زمین که تا سطح زمین در این کشور بالا می‌آید از سوی دیگر، زندگی در ایسلند را هیجان‌آور می‌کنند.

۳- دانمارک

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور دانمارک

مردم دانمارک اعتقاد دارند که هیچ چیز غیر ممکن نیست و کاملا هم حق دارند. اگر با تاریخ کشور دانمارک آشنا باشید، از دیدن نام این کشور در لیست امن‌ترین کشورهای جهان متعجب می‌شوید چه برسد به اینکه نام این کشور را در رتبه سوم این لیست ببینید. جالب است که مردم دانمارک چگونه توانسته‌اند ذهنیت دنیا را نسبت به خود تغییر داده و کشور خود را به یک مکان رویایی برای زندگی تبدیل کنند.

۲- تووالو

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور تووالو

این کشور با قرارگیری بین هاوایی و استرالیا بر روی زمین یکتاست. کل جمعیت این کشور کوچک حدود ۱۰ هزار نفر است. خدا رحمت خود را از طریق صلح و آرامش برای مردم این کشور نازل کرده است. در چندین سال گذشته هیچ کس خبری در مورد وقوع جرم و جنات و تروریسم در تووالو نشنیده است.

۱- نیوزیلند

تصویر: امن‌ترین کشورهای جهان، کشور نیوزیلند (زلاندنو)

می‌رسیم به گل سرسبد این لیست یعنی کشور نیوزیلند. نیوزیلند با اتخاذ یک سیاست خارجی عالی و بهره‌مندی از ثبات سیاسی بهمراه چشم‌اندازهای بی‌نظیر طبیعی، جایگاه نخست این لیست را از آن خود کرده و عنوان «امن‌ترین کشور جهان در سال ۲۰۱۳» را به دست آورده است. توریست‌ها مطالب فوق‌العاده‌ای از این کشور بیان می‌کنند؛ نرخ جرم در این کشور کمتر از ۱ درصد است و اقتصاد آن وضعیتی پایدار و باثبات دارد.

پی‌نوشت:

اگر در اینترنت جستجو کنید لیست‌های متفاوتی با همین عنوان خواهید یافت؛ اما تقریبا رتبه‌های اول در بین آنها مشترک هستند.

 


مطالب مرتبط