وبلاگ علی حسین زاده

وبلاگ علی حسین زاده

در این وبلاگ در مورد علائق و عقایدم می‌نویسم. گاهی نیز مطالبی که برایم جذابند را در اینجا قرار می‌دهم تا بهتر در دسترسم باشند.
»»» باز نشر مطالب با ذکر «وبلاگ علی حسین زاده» و درج لینک به همان مطلب آزاد است مگر اینکه به گونه‌ای دیگر در پائین متن ذکر شده باشد.
»»» لطفا توجه داشته باشید که پیام‌های خصوصی قابل انتشار و طبعا پاسخ نیستند.

بایگانی
آخرین نظرات

لینکستان (دی‌ماه ۱۳۹۲)

سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۲

با پایان ماه دی طبق معمول با لینکستان دی‌ماه به استقبال بهمن می‌روم. تفاوتی که لینکستان این دفعه با دفعات پیش دارد در این است که اینبار سعی نموده‌ام چکیده‌ای از مبحث را زیر لینک‌ها اضافه کنم تا بتوان بهتر به انتخاب پرداخت. اما این شیوه در کنار مزیت مذکور، باعث طولانی شدن و حجیم‌تر شدن مطلب گردیده است. بنابراین لطفا با نظرات خود اعلام کنید که آیا از شیوه‌ی جدید استقبال می‌کنید یا اینکه روش قدیمی را بیشتر می‌پسندید.

لینکستان

کمپانی گوگل در سال ۲۰۰۸ اولین نسخه اندروید را ارائه نمود. شاید دست‌اندرکاران این کمپانی در آن زمان خودشان نیز تصور نمی‌کردند که روزی این محصول متن‌باز به فراگیرترین سیستم‌عامل موبایل تبدیل شود.

حدس قوی دارم که اگر امام خمینی هم، به فرض حیات، با نام مستعار در انتخابات شرکت می‌کردند صلاحیت شان رد می‌شد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.

معمولا انتظار نداریم که آگهی چاپ‌شده در یک نشریه کاغذی بتواند جنبه تعاملی با خواننده‌اش پیدا کند، تغییر کند و یا جلوه‌های بصری پویایی را بشود در آن اعمال کرد. ما انتظار داریم که آگهی منتشرشده در یک نشریه یک عکس و متن ثابت باشد، نه بیشتر. اما

بالاخره باید تفاوتی باشد بین کسانی که زحمت می‌کشند نفت را تولید می‌کنند، با هزار زحمت می‌فروشند و برای کشور ثروت و درآمد تولید می‌کنند با کسانی که فقط کارشان جابه‌جا کردن این درآمد آماده است.

- شاهد شاهد مسلم... شاهد شاهد مسلم. - مسلم جان به گوشم. - شاهد جان دوتا خاش خاشی بفرست سمت میدون انقلاب. بدجوری ترافیکش گره خورده.

بر طبق گفته مجله Inc ثابت شده است که افراد سحرخیز فعال‌ترند و بهره‌وری بالاتری دارند. به علاوه، حسن این کار برای سلامتی آن‌هایی که قبل از شروع کار کمی زندگی می‌کنند بیش از این‌هاست. بیاید ۵ کار که افراد موفق قبل از ۸ صبح انجام می‌دهند را با هم مرور کنیم:

برخی از تحلیلگران بر این باورند که فقدان استقلال مالی جامعه و رسوبات تاریخی ناشی از آن موجب شده است که فرهنگ چاپلوسی، ابهام در بیان، فردگرایی منفی، روش حذف و تخریب در رقابت‌ها و بسیاری از رفتار‌های ناپسند اخلاقی و اجتماعی جایگزین رفتار درست ما ایرانیان شود.

پیتر دراکر استاد مدیریت برای گریز از چنین وضعیتی «امتناع کردن» را توصیه می‌کند، به عقیده او «یکی از اسرار بهره‌وری آن است که سطل زباله بزرگی برای دور انداختن دعوت‌نامه‌های جلسات داشته باشید»

هر نوع اطلاعاتی باید در اختیار انسان قرار گیرد چون انسان آزاد، دانا و اندیشه‌ورز است و انسان اندیشه‌ورز خود می‌تواند تصمیم بگیرد و انتخاب کند. 

ایران حکم مادر دارد برای این کشور. اگر خدای ناکرده روزی در ایران جنگ رخ دهد، واقعاً این کار غیرعقلانی است که برویم به کشور همسایه‌ای که زبان‌مان را می‌فهمند، دین‌مان یکی است؛ تاریخ و فرهنگ و ادبیات مشترک داریم؟

شاید اگر بانوی خوش‌قلب و نیکوکاری مثل شما از راه صدقه و بنده‌نوازی با تصاحب ما باعث شوند تا ما از بی‌صاحبی به درآییم، در آن صورت مسئولین دلسوز، فداکار ، و بالاتر از همه ایثارگرمان که فکر دیگری بجز خدمت به این مردم ندارند، وقتی متوجه شوند که ما خیلی هم بی‌صاحب نیستیم.

«کسانی که وارد بازی‌های سیاسی در حوزه خودرو می‌شوند باید بدانند که این بازی‌ها علاوه بر تاثیرات مخربی که بر محیط زیست و صنعت کشور دارد با جان مردم سر و کار دارد و این افراد نانشان را در خون مردم می‌زنند و می‌خورند و تقاص خداوند از آنها سخت خواهد بود.»

در 26 سالگی برای ادامه تحصیل به آلمان رفتم. نظم پیاده‌روها و خیابان‌ها تا وقتی که برای تبدیل گواهینامه به یکی از مراکز تعلیم رانندگی رفتم، صرفا برایم جالب بود؛ اما ظرافت پشت این نظم و انضباط ناشناخته!

باید جامعه را به شدت از نفاق رفتاری تطهیر کرد که لازمه آن پایین آوردن هزینه ابزار عقاید است.

کاپیتان یوونتوس همیشه جزو بهترین بازیکنان تیم ملی ایتالیا و یووه بوده و با واکنش‌های زیبایی که در طول دوران بازی خود داشته توانسته تحسین بسیاری را برانگیزد.

در پاییز 1999 هواپیماهای ارتش روسیه اتوبوسی را هدف قرار دادند و همه مسافران آن زنده زنده در آتش کباب شدند.

و آن وقت دولت آقای روحانی به جای آنکه قرص و محکم بایستد و بگوید که شما کار خطا کردید، شما ظلم کردید، شما حقوق شهروندی آنان را به زیر پا گذاردید، حالت عذرخواهی به خود گرفته و می‌گوید که چندصد تا نبوده و فقط 120 تا یا 130 تا بیشتر نبوده.

دادستانی تهران با انتشار بیانیه‌ای از علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس خواست با حضور در مرجع قضایی در برابر اظهاراتش پاسخگو باشد.

به سمت او دویدم و به او گفتم: "چکارش کردی؟" گفت: "هیچی داوید!" با یک حالت کاملا بی‌گناه گرفته به خود (می‌خندد).

قاسم دهانش از این حجم زیرکی مسئولان عین کروکودیل باز مانده بود و همینجور ما را نگاه می‌کرد.

او در یکی از فتاوی خود در سال 2005 نوشت: "رهبری دینی مکررا بیان داشته که علاقه‌ای به دخالت دادن خود در کار سیاسی ندارد و ترجیح می‌دهد به جای پر کردن مناصب دولتی، به روحانیت خود ادامه دهد."

آیا باید حقوق قبلی‌ام رو لو بدم. اصلا کی باید راجع به حقوق حرف بزنم؟ اگر یکم دندون رو جگر بزارید از شما استادی در زمینه چانه‌زنی بر سر حقوق خواهیم ساخت.

آبشار نیاگارا در شمال آمریکا، در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد زیر صفر یخ زد.

بمب گذار انتحاری در بحبوجه درگیری با حسن، مقابل در ورودی مدرسه کمربند انفجاری خود را کشید و کشته شد. حسن نیز پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

با وجود تحریم‌ها، تهران این روزها بیشتر شبیه به مادرید و آتن به نظر می‌رسد تا مثلا بمبئی و قاهره.

کرم‌خاکی و موش‌کور و... دل ندارند؟ روزنامه نمی‌‎خواهند؟ چی می‌شد اینها هم روزنامه‌هایشان را زیر زمین در می‌آوردند؟

اوبونتو 12.04 LTS در ارزیابی امنیتی سازمان امنیت انگلیس که در بخش‌های موبایل و دسکتاپ انجام شد، بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داد.

برخوردهایی که در مرز  با آن‌ها می‌شود، برخوردهایی که نیروی انتظامی و برخی ارگان‌های دولتی در خاک ایران با آن‌ها می‌کنند و جلوگیری از استفاده‌ی گردشگران افغان از برخی امکانات بدون هیچ دلیل، بعضی از این موارد هستند. علاوه بر این، مردم گاهی ساده‌ترین حقوق شهروندی اتباع افغانستان را رعایت نمی‌کنند.

امید دارم کسانی که به قیامت باور قلبی و نه زبانی دارند با برخی تقطیع ها و یا تیترهایی که خلاف روح متن است این مطالب را به نفع خود ذبح نکنند و مطابق منویات خود تیتر نسازند.

شاید برخی از شبکه‌های شما به رغم‌هزینه‌های میلیاردی و نجومی صدهزار بیننده هم نداشته باشند آیا آنها را تعطیل می‌کنید! شما اختتامیه جشنواره جام‌جم را ساعت‌ها زنده و مستقیم از تلویزیون پخش می‌کنید و جواب هم نمی‌دهید که چند میلیارد هزینه برگزاری مراسم و پخش زنده آن شده است.


سایر مطالب

 • ۹۲/۱۱/۰۱
 • علی حسین‌زاده

پیوندها

وب‌گردی

لینک

لینکستان

نظرات  (۱)

 • هانیه حسن زاده
 • وبلاگ زیبایی داری. به وبلاگم بیا
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی