وبلاگ علی حسین زاده

وبلاگ علی حسین زاده

در این وبلاگ در مورد علائق و عقایدم می‌نویسم. گاهی نیز مطالبی که برایم جذابند را در اینجا قرار می‌دهم تا بهتر در دسترسم باشند.
»»» باز نشر مطالب با ذکر «وبلاگ علی حسین زاده» و درج لینک به همان مطلب آزاد است مگر اینکه به گونه‌ای دیگر در پائین متن ذکر شده باشد.
»»» لطفا توجه داشته باشید که پیام‌های خصوصی قابل انتشار و طبعا پاسخ نیستند.

بایگانی
آخرین نظرات

با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش شدید نرخ انواع قبوض، در کنار تمام مسائل و کاستی‌های این طرح، خوشبختانه به عنوان یکی از نتایج مثبت آن، توجه مصرف‌کنندگان به میزان مصرف برق و گاز و آب و... بیشتر شده است.

در پی این توجه، در سال‌های اخیر برخی افراد و شرکت‌ها شروع به تبیلغ و فروش دستگاه‌های کاهنده مصرف برق نموده‌اند و مدعی هستند با استفاده از این دستگاه‌ها مصرف برق مشترکان به شدت کاهش خواهد یافت؛ در مقابل وزارت نیرو و شرکت توانیر در مورد استفاده از این دستگاه‌ها به مردم هشدار می‌دهند.

در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته و تجربه مرتبط خودم در این باره را بیان خواهم کرد.

 

نمونه‌ای از تبلیغات دستگاه‌های کاهنده مصرف برق

تصویر: تبلیغات دستگاه کاهنده مصرف برق

دستگاه ... یک سیستم هوشمند یکپارچه و موثر برای رفع کلیه مشکلات کیفی و صرفه جویی برق تا ۳۴٪ است که در دهه ۸۰ میلادی توسط دکتر مهرداد فتوحی در شرکت ETI آمریکا اختراع شد و بعد به سایر کشورهای صنعتی عرضه گردید. دستگاه ... موفق به اخذ استانداردهای صنعتی و تخصصی معتبر گردیده و کارایی آن در بیش از ۱۱۰ کشور جهان به اثبات رسیده است.

و یا مورد دیگر:

این دستگاه می‌تواند با خنثی کردن نیروی برق القایی به شبکه از طریق لوازم برقی(رِاکتیو)، حذف نوسانات فرکانس برق و کاهش مقاومت مدار الکتریکی، تلفات گرمایی را کاهش دهد و میزان مصرف برق را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد.

نظر وزارت نیرو و شرکت توانیر چیست؟

اما با تمام این تبلیغات گسترده و گاه با وجود شواهد و نمودارهای ارائه شده توسط این شرکت‌ها، وزارت نیرو و شرکت توانیر هر سال در اطلاعیه‌هایی در مورد استفاده از این دستگاه‌ها به مردم هشدار می‌دهند:

تصویر: هشدار توانیر در خصوص دستگاه‌های کاهنده مصرف برق

بیژن قاسمی با هشدار نسبت به غیر قابل تائید بودن این دستگاه‌های کاهنده مصرف برق از سوی وزارت نیرو و توانیر، خواستار هوشیاری مردم نسبت به خرید این تجهیزات از سوی شرکت‌ها و یا افراد سودجو شده است.

سخنگوی توانیر با تاکید بر اینکه هیچ یک از آزمایشگاه‌های مرجع و معتبر صنعت برق، وزارت نیرو و توانیر استفاده از این دستگاه های کاهنده مصرف برق را تائید فنی نکرده است، اظهار داشت: استفاده از این تجهیزات منجر به آسیب جدی به لوازم برقی منازل و ساختمان‌ها خواهد شد.

تجربه من در این زمینه

من در دوران دبیرستان (حدود ۱۵ سال پیش) تابستان‌ها برای پر کردن اوقات فراغت و یادگیری یک حرفه، در یک کارگاه سیم‌پیچی الکتروموتورهای برق به کار (در واقع شاگردی) مشغول بودم. آنجا با الکتروموتورهای گوناگون مورد استفاده در انواع کولرها آشنا شدم؛ اکثر کولرها مجهز به الکتروموتورهای بدون خازن شرکت موتوژن و برخی دارای الکتروموتورهای دو خازنه ساخت آلمان و... بودند.

یک روز پس از سیم‌پیچی یکی از همان الکتروموتورهای بدون خازن موتوژن، برای تست قدرت و مصرف برق، آن را روشن و مشخصات قدرت و جریان (آمپر) مصرفی آن را بررسی کردیم؛ نمی‌دانم پیشنهاد من بود یا استادکارم، که بیاییم و همین موتور بدون خازن را یکبار با خازن‌های الکتروموتورهای آلمانی تست کنیم و بینیم چه اتفاقی می‌افتد؛ به همین خاطر خازن آلمانی را با الکتروموتور موتوژن به صورت موازی وصل کرده و به برق زدیم و نتیجه خیلی جالب بود! بدون کاهش در دور موتور یا قدرت آن (یا اگر هم کاهشی رخ داد محسوس نبود و ما متوجه نشدیم)، جریان مصرفی نمایش داده شده به شدت کاهش یافت.

مطابق فرمول‌های فیزیک دوران دبیرستان، به زبان ساده توان الکتریکی (با واحد وات) برابر است با اختلاف پتانسیل (ولتاژ) ضرب در جریان (آمپر) یعنی P=VI. بنابراین اگر شما ولتاژ را ثابت نگه داشته و جریان را کاهش دهید در واقع توان مصرفی را کاهش خواهید داد (نمی‌دانم عبارت «توان مصرفی» صحیح است یا نه، اما می‌دانم اصل مطلب صحیح است). بنابراین من آن زمان نتیجه‌گیری کردم که بستن یک خازن به صورت موازی با آن الکتروموتور، مصرف برق آن را به شدت کاهش خواهد داد.

به استادکارم گفتم اگر واقعا یک خازن الکترولیت ۳هزار تومانی (قیمت دوران سید محمد خاتمی!) تا این حد می‌تواند جریان مصرفی را پائین بیاورد چرا نباید یکی از این خازن‌ها را با دوشاخه به برق خانه وصل کنیم تا بدین صورت خازن با تمام وسایل خانه مدار موازی ایجاد کرده و مصرف برق را کاهش دهد؟!

البته این آزمون در همان مرحله آزمایش باقی ماند و چون در آن زمان برق ارزان بود و بعلاوه ما دنبال دردسرهای احتمالی نبودیم، نه من آن را در خانه تکرار کردم و نه استادکارم آن را دنبال کرد.

همانگونه که گفتم با شروع هدفمندی یارانه‌ها، سر و کله دستگاه‌های کاهنده مصرف برق پیدا شد. تا آنجا که بررسی کرده‌ام این دستگاه‌ها هم اکثرا یک سری خازن هستند که داخل یک بسته‌بندی و کاور زیبا قرار گرفته و با قیمت‌های مختلف به فروش می‌رسند.

آیا از دستگاه‌های کاهنده مصرف برق استفاده بکنیم یا خیر؟

حالا با تمام این اوصاف آیا این دستگاه‌ها مصرف برق را کاهش می‌دهند؟ اگر واقعا مصرف برق را کاهش می‌دهند، آیا روی وسایل الکتریکی نظیر یخچال، کولر و یا الکترونیکی نظیر رایانه یا تلویزیون اثر منفی دارند یا خیر؟

من نمی‌توانم پیشنهادی بدهم و از این راه ریسکی را متوجه خودم کنم اما شما خود ۳ مورد زیر را در نظر گرفته و با مسئولیت خودتان تصمیم‌گیری کنید:

 • همانگونه که پیش از این گفتم برخی تولیدکنندگان و فروشندگان این دستگاه‌ها در تبلیغات خود عنوان می‌کنند که این دستگاه‌ها دارای مجوز و ثبت اختراع از کشور خودمان (و حتی کشورهای خارجی) است و در سایر کشورها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی برای محصول خود ضمانت و گارانتی نیز ارائه می‌دهند؛
 • تجربه من گویای آن است که اگر یک خازن را با یک الکتروموتور موتوژن به صورت موازی به یکدیگر وصل کرده و مجموعه را وصل برق کنیم، بدون کاهش عملکرد (حداقل به صورت محسوس)، جریان مصرفی (آمپر) به شدت کاهش می‌یابد؛ اینکه آیا این کار باعث کوتاه شدن عمر الکتروموتور می‌شود، یا آیا روی وسایل الکترونیکی نظیر LCD و رایانه تاثیر منفی دارد یا نه را نمی‌دانم؛
 • وزارت نیرو در مورد استفاده از این دستگاه‌ها هشدار داده اما تا آنجا که دیده‌ام تابحال وزارت نیرو و شرکت توانیر اصل موضوع و کارآیی این دستگاه‌ها درکاهش مصرف برق را زیر سوال نبرده‌اند (گرچه تایید هم نکرده‌اند) و تمام بحث آنها این است که هیچ مجوز و یا تائیدیه‌ای به تولیدکنندگان این دستگاه‌ها نداده و آزمایشگاه‌های زیر نظرشان نیز این دستگاه‌ها را تائید نکرده‌اند (در واقع اگر درست فهمیده باشم رد هم نکرده‌اند).

بنابراین با در نظر گرفتن جمیع موارد، شخصا و با مسئولیت خودتان شرایط را سنجیده و نسبت به استفاده از دستگاه‌های کاهنده مصرف برق تصمیم‌گیری نمائید.

 

نویسنده: علی حسین زاده

لینک ثابت و کوتاه به این مطلب: http://alihzadeh.blog.ir/post/182

توجه: باز نشر مطالب با ذکر «وبلاگ علی حسین زاده» و درج لینک به همان
مطلب، آزاد است.

عضویت در خبرنامه وبلاگ

خبرخوان (RSS) وبلاگ


سایر مطالب

نظرات  (۲۶)

هوالحق؛ سلام بر شما؛
اگر برق خوانده باشید(هنرستان، فنی و حرفه‌ای و یا دانشگاه) خواهید دانست که سلف‌ها(سیم‌پیچ، بوبین و یا سلف) یک‌خاصیتی دارند که به آن خود القایی می‌گویند. خود القایی باعث می‌شود از شبکه جریان کشیده شود. خازن این خود القایی را خنثی می‌کند. سلف و خازن معمولاً همیشه با هم در مدار حضور دارند.
خیلی خوب است که شبکه خانگی را از این‌خودالقایی ایمن کرد تا جریان از شبکه کشیده نشود و به عبارتی قبض کمتر آید ولی مشکلاتی وجود دارد.
این‌دستگاه‌ها که باید این‌کار را انجام دهند باید به صورت خودکار باشند تا به اندازه‌ی نیاز خازن را با مدار خانگی موازی کنند. به این‌دستگاه‌ها بانک خازنی می‌گویند.
بانک خازنی اولاً بسیار گران است به جهت قطعات مورد استفاده در آن و هم‌چنین خودکار بودن. این دستگاه‌ها علاوه بر گران بودن نیاز به نگه‌داری یعنی تعمیرات دوره‌ای و نظارت دارند.
البته توان مصرفی و خودالقایی در مدار خانگی معمولا کم است و استفاده از بانک خازنی به صرفه نیست. و به خلافش در مصارف صنعتی واجب است.
یاحق؛
پاسخ:
سلام. اطلاعات جالبی بود. ممنون.
اما یک سوال:
چرا تولیدکنندگان لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و یا کولر، خود روی الکتروموتور وسیله ذکر شده خازن نصب نمی‌کنند؟
هوالحق؛ سلام مجدد؛
چرا وجود دارد. اگر در محصولی دیدید که خازن و سلف باهم نیستند یا نیازی وجود نداره یا برای کم کردن هزینه از کیفیت کارشون کم می‌کنند.
یاحق؛
پاسخ:
پس با این توضیحات دیگر نیازی به دستگاه های کاهنده مصرف برق نیست و در واقع این دستگاه های کارآیی خود را از دست می دهند. درست است؟
با سلام
دستگاه های کاهنده مصرف برق به فرض خازنی بودنشان تاثیری در کم کردن مبلغ قبض برق ندارد. چون کنتورهای خانگی اندازه گیر توان اکتیو هستند.

سلام دوست عزیز! رابطه p=VI وقتی اعتبار دارد که برق شما جریان مستقیم یا DC باشد. در این رابطه p توان حقیقی یا همان توان مصرفی است. برق شهر از نوع متناوب یا AC است. در برق AC رابطه توان بصورت S=VI می باشد که S توان ظاهری نامیده می شود. پس در برق AC حاصلضرب ولتاژ در جریان مقدار توان ظاهری را نشان می دهد نه توان حقیقی مصرفی را. رابطه توان ظاهری و توان حقیقی بصورت S2=P2+Q2 است که در این رابطه Q توان راکتیو نامیده می شود. توان راکتیو در حقیقت توان مصرفی نیست بلکه توانی است که متناوباً بین منبع و مصرف کننده جابجا می شود. جریانی که صرف این جابجایی انرژی می شود جریان راکتیو نامیده می شود. سیم پیچ ها توان راکتیو مصرف می کنند(البته کلمه مصرف دقیق نیست ولی ناچاراً از این کلمه استفاده می کنیم) در حالی که خازن انرژی راکتیو تولید می کند. زمانی که شما یک خازن را باموتور موازی کرده اید در حقیقت مقداری از توان راکتیو مورد نیاز سیم پیچ موتور را با خازن تامین کرده اید که این موجب کاهش جریان راکتیو کشیده شده از منبع گردیده است. در حقیقت شما توان ظاهری کشیده شده را کاهش داده اید ولی توان حقیقی یا مصرفی موتور تغییری نکرده است. ذکر این نکته لازم است که در مصارف خانگی شرکت برق پولی را بابت توان راکتیو از مشترک دریافت نمیکند بنابراین جبران توان راکتیو لزومی ندارد ولی در مصارف صنعتی هزینه توان راکتیو از مشترک دریافت می شود بنابراین کارخانجات برای تامین مقداری از توان راکتیو مورد نیاز خود از بانک های خازنی استفاده می کنند که به این کار جبرانسازی توان راکتیو گفته می شود.

خلاصه اینکه خازن فقط توان راکتیو را (به تبع آن جریان کشیده شده از منبع را) کاهش می دهد و تائیری در کاهش مصرف انرژی تجهیزات ندارد.  

پاسخ:
سلام بر شما و ممنون از پاسخ‌تان.
سلام پس چرا شرکتی که من خریدم ازش تضمینی فروخته بهم و قبض جدیدم با قبلی کاهش 40 درصدی نشون داده و قبض بعدیمم همینزور...
سلام خدمت تمامی دوستان
دوستی که فرمودند : در مصارف خانگی شرکت برق پولی را بابت توان راکتیو از مشترک دریافت نمیکند. کنتور برق چطوری میفهمه که توان راکتیو هست یا نه از لحظه استارت تا خاموش کردن وسیله برقی کنتور برق توان مصرفی کل رو محاسبه میکنه نمیاد بگه خوب این راکتیوه حساب نکنم .مشکل اینجاست که وزارت خونه ای مثل نیرو یه آزمایشگاهی  نداره بیاد اینجور چیزا رو به صورت ساده نشون بده تا همه آگاه بشن فقط بلده حرف بزنه
اینکه میگه دستگاه کاهنده مصرف برق مجوز نداره و به سیمکشی آسیب میزنه همش حرفه .اگه حرف نیست بیا آزمایش کن
درواقع این توان راکتیوه که باعث میشه هزینه برق مصرفی افزایش پیدا کنه و درادامش توان مصرفی لوازم های پر مصرف
سلام.من از این دستگاه استفاده کردم ولی بعد از  چندماه خراب شد ..    بازش گردم دیدم داخلش یه خازن بدون قطب هست  ...ولی واقعا مصرف برق رو کم میکرد مخصوصا اگر مصرف کننده بیشتری روشن میشد وقتی اونو به برق میزدم چرخش کنتور خیلی کند میشد  به اندازه مصرف یه لامپ صد وات
سلام
نظرات خوبی بود...اما چنتا نکته هم من اضافه کنم
وجود  سلف رد یک مدار  ac باعث اختلاف زاویه(فاز) بین ولتاژ و جریان میشه...رابطه صحیح توان ضرب نقطه ای بین ولتاژ و جریان هست...یعنی
 V.I.cos@=P   کنتور های خانگی نمی توانند (فی) زاویه بین جریان و ولتاژ را حساب کنند بنابر این با توجه به اینکه جریان با زا ویه فی از کنتور کشیده میشود ولی تصویر ان روی ولتاژ (که به اندازه کسینوس فی) کمتر است به مصرف کننده میرسد ، در نتیجه کنتور میزات تلفات رو هم به عنوان مصرف حساب میکنه...لذا استفاده از خازن مناسب برای مصرف خانگی مفیده...در کارخانجات که موتور های القایی بزرگتری نسبت به خانه ها دارند از بانک خازنی استفاده میشهالبته قبلش میزان خاصیت سلفی دستگاه ها محاسبه میشه وا خازن متناسب برای کارخانه استفاده میکنند.....در خانه ها خازن برای کولر(گازی و آبی) یخچال، آسانسور،چرخ گوشت ،لامپ مهتابی و هر وسیله ای که دارای سیم ّ ّیچ و سلف یا موتور هست قابل استفاده میباشد.....میتونید این ویدیو را هم ببینیدhttps://www.youtube.com/watch?v=q9GjqMbTOH8
پاسخ:
ممنون بابت پاسختان. 
 • علی حسین زاده
 • من درشهر اصفهان تعمیرات انجام میدهم اگر خازن مستقیم به برق وصل شود خود درصورت خاموشی دستگاه مصرف کننده میباشد  پیشنهاد میکنم بعد از کلید یا ترمستات و غیره نصب گردد و باید ا  خازن روغنی ومناسب با موتور انتخاب شود واین  سیستم دراثر یخچال های ژاپنی استفا ده شده است 
  من این دستگاهو استفاده میکنم.و مغازه کافی نت دارم.میزان مصرف برق من در ۲ ماه سال گذشته ۶۵۱ بود..و الان که این دستگاهو دارم.و لوازم و کولر همان لوازم سال گذشته اند.مصرف به ۲۴۵ کاهش یافته.و هم چنین ماه های قبل
  سلام دوستان

  این دستگاه رو از کجا میشه تهیه کرد که معتبر باشه ؟
  مشهد هستم
  مرسی
 • عباس حامدی
 • کنتور های خانگی توان  ظاهری را  نشان می دهند.
  باموازی کردن خازن با مصرف کننده سلفی ،  توان راکتیو کاهش یافته و توان مصرفی نشان داده  روی کنتور کمتر خواهد بود.
  من فعلا نظری ندارم، چون امروز یکی از این دستگاه های کاهش دهنده تهیه کردم و زدم به برق و تا ۲ ماه دیگه بهتون میگم خوبه یا نه
  ساختمان ما ۶ واحدی است و بیشترین مبلغ قبض برق هم ماله واحده ماست حالا گرفتم ببینم جی میشه اگر کم کرد اونوقت  اسم دستگاه رو میگم تا شما هم تهیه کنید 
  هیج دستگاهی جهت کاهش مصرف برق وجود ندارد...فقط خازن هست که توان راکتیو رو جبران میکنه و جریان میاد پایین... اما از اونجایی که مشترکین خانگی پولی بابت توان راکتیو پرداخت نمیکنند پس نیازی به خازن ندارند...فقط مشترکین صنعتی یا خانگی تجاری دیماندی (مصارف بالا) جریمه راکتیو پرداخت میکنن که نصب تابلو یا بانک خازن هزینه برقشون رو کاهش میده... همینطور فیلتر هارمونیک(اکتیو فیلتر و پسیو فیلتر) هم با حذف هارمونیک خودشونو در کاهش توان راکتیو نشون میدن...بجز این دستگاههایی که گفتم بفیه دستگاهها و تبلیغاتشون دروغه محضه
  هیج دستگاهی جهت کاهش مصرف برق وجود ندارد...فقط خازن هست که توان راکتیو رو جبران میکنه و جریان میاد پایین... اما از اونجایی که مشترکین خانگی پولی بابت توان راکتیو پرداخت نمیکنند پس نیازی به خازن ندارند...فقط مشترکین صنعتی یا خانگی تجاری دیماندی (مصارف بالا) جریمه راکتیو پرداخت میکنن که نصب تابلو یا بانک خازن هزینه برقشون رو کاهش میده... همینطور فیلتر هارمونیک(اکتیو فیلتر و پسیو فیلتر) هم با حذف هارمونیک خودشونو در کاهش توان راکتیو نشون میدن...بجز این دستگاههایی که گفتم بفیه دستگاهها و تبلیغاتشون دروغه محضه
  سلام. تمام مطالبی که فرمودین رو مطالعه کردم. منتها تمامشون درمورد کاهش مصرف با خازن بود که همه میدونیم کاهش مصرف واقعی نیست. لطفا یکبار هم در اینترنت دستگاه کاهنده اکتیو_ ege رو سرچ کنین و تمام دستگاهها رو ب خازنی ها تعمیم ندید. 
  در دستگاه EGE از یک فناوری های تک استفاده شده که مطابق با آن تلفات انرژی در سیمها کاهش میابد و در نتیجه بهبود جریان و ولتاژ را خواهیم داشت. یک محصول اختراعی و محصول شرکتی دانش بیان. که از آزمایشگاه توانیر هم تایید گرفته است. دارای سی ای اروپا و گواهی های ایزو. صادر شده ب چندین کشور اروپایی و آسیایی. این رو گفتم که همه رو به یه چوب نرونید. اول تحقیق کنید بعد. دستگاه هایی که شما توضیح دادیم خازنی هستند.
  در دستگاه EGE از یک فناوری های تک استفاده شده که مطابق با آن تلفات انرژی در سیمها کاهش میابد و در نتیجه بهبود جریان و ولتاژ را خواهیم داشت. یک محصول اختراعی و محصول شرکتی دانش بیان. که از آزمایشگاه توانیر هم تایید گرفته است. دارای سی ای اروپا و گواهی های ایزو. صادر شده ب چندین کشور اروپایی و آسیایی. این رو گفتم که همه رو به یه چوب نرونید. اول تحقیق کنید بعد. دستگاه هایی که شما توضیح دادین خازنی هستند.
  در دستگاه EGE از یک فناوری های تک استفاده شده که مطابق با آن تلفات انرژی در سیمها کاهش میابد و در نتیجه بهبود جریان و ولتاژ را خواهیم داشت. یک محصول اختراعی و محصول شرکتی دانش بیان. که از آزمایشگاه توانیر هم تایید گرفته است. دارای سی ای اروپا و گواهی های ایزو. صادر شده ب چندین کشور اروپایی و آسیایی. این رو گفتم که همه رو به یه چوب نرونید. اول تحقیق کنید بعد. دستگاه هایی که شما توضیح دادین خازنی هستند.
 • محمد جاسم بلوچ
 • سلام این خازن را از کجا تهیه کنم ممنون 09150410234
  سلام 
  یه مثال خوب. بیل گیتس کامپیوتر رانساخت.ابر کامپیوتر را به کامپیوترهای خانگی وارد کرد. چطوریه که ترابایت ها حافظه اندازه یه کیف پول در دستان ما جابه جا می شه.     تکنولوژی برتر را با ساختار دستگاه معمولی نمیشه مقایسه کرد.  
  خرید خازن شما اصلا بگو مفت. مثل این می مونه که بریم مادر برد خام کامپیوتر را از شرکت انتل بخریم و قطعاتشم بخریم. بعد خودمون سوار کنیم. هزینه ۱۰ ها برابر یک مادر برد در میاد وقتی ما دستگاه مونتاژ را نداریم. مادر برد مانند بدن ما به ظرافت حاضی ساخته مبشه و کار می کنه. 
  چون شرکت مادر که در آمیریکا هست برای اینکه گسترش صاددات و هزینه تمام شده خیلی پایینی داشته باشه. می ده چین می سازه و چون تیراژ و سرعت تولید بالا میره 
  دقت پایین میاد هزینه یک مادربرد ساخت امریکا ۱۰ /۱۰ هست. این هزینه در چین به ۱/۱۰ می رسه. چون هنگ کردن ها گاهی هم حذف شدن اطلاعات را مواجه هستیم.
  این دستگاه را یک ماه نشده نصب کزدم که مدل گرین انرژی هست. 
  به این صورت عمل میکنه جیز جیزی ها برق درون شبکه ساختمانی  را به خط صاف تغییر می ده. و همین تراکم انباشت شده را پایین میاره. مانند جریان ترافیک خیابان و روانی یک اتوبان.

  سلام می تونید نظر منو پاک کنید. حتما این کار را انجام دهید. ممنون
  پاسخ:
  سلام. چرا؟
  سلام
  با توجه به دعا سال تجربه در زمینه محاسبه ساخت انواع تابلو های خازن جهت کارگاههای کوچک و بزرگ و معادن کشور عزیزمان در نقاط مختلف !در بحث کاهش مصرف برق در سه فاز تا سی درصد با خازن و افزایش مصرف تا صد در صد یعنی از برق ۴۰۰امپر توانسته ام تا ۱۰۰۰امپر مصرفی بگیرم نه تجاوز از قدرت بلکه کاهش مصرف دستگاهای 
  در برق تک فاز تا ۲۰درصد  کاهش را تجربه نموده اما با خازن اتو ماتیک نه داءم در مدار و محاسبه درست خازن
  حسین فتح ابادی ۰۹۱۲۲۹۱۲۳۵۲
  کاهش میلیونی درقبض
  +قطع هزینه های گران برقی
  مانندخازن،رگولاتور،کنتاکتور،سافت استارت،فیلترهارمونیک
  کاهش تلفات وافزایش عمردستگاه ها
  باتکنولوژی نانو
  بابیش ازصدهااجرای موفق درکارخانه های کشور


  این سیستم توسط باسابقه ترین مهندس وکارمندنخبه اداره برق  ثبت اختراع شده،به سفارش شرکت اروم توانیرو ایران درایتالیابابهترین کیفیت ساخته وتوسط مجرب ترین اعضای پارک علم فناوری ومهندسین باسابقه برق  درکارخانه هانصب می شود
  این سیستم بهینه سازی چندکاره فقط درانحصار این شرکت تولیدونصب وگارانتی می شود
  جهت اطمینان شما

  1 مشورت باچندتاکارخانه هایی که مشتری مابودند
  2پرداخت مبلغ بعدازکاهش قبض
  3مقایسه کردن قبض های قبلی باقبض جدید بعدازنصب 

  09138501820
  صادقیان
  با سلام به همه دوستان دانشمند.. بنده هیچگونه علم الکترونیک ندارم ولی سیستمی را طراحی کردم که در کاهش مصرف برق منازل و کارخانجات بسیار سودمند است. این سیستم ترکیبی از مکانیک و الکترونیک است ولی سرمایه جهت تولید ندارم از دوستان محترم خواهشمنم در صورت امکان بنده را راهنمایی کنند... با تشکر
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی