وبلاگ علی حسین‌زاده

۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

کاربردی‌ترین افزونه های فایرفاکس (بخش نخست)

کاربردی‌ترین افزونه های فایرفاکس (بخش نخست)

فایرفاکس یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای وب است که به صورت متن‌باز و رایگان توسعه پیدا کرده و ارائه می‌گردد. با اینکه فایرفاکس به خودی خود یک مرورگر کامل، انعطاف پذیر، سریع و ایمن به حساب می‌آید با این حال یکی از جذابترین ویژگی‌هایی که برای اولین بار بصورت جدی در فایرفاکس ارائه شد، امکان استفاده از افزونه های مختلف بر روی آن است؛ متن‌باز بودن مرورگر فایرفاکس، آن‌را به بستری مناسب برای توسعه‌دهندگان در سراسر دنیا تبدیل کرده تا هزاران قابلیت‌ گوناگون را در قالب افزونه‌های مختلف برای فایرفاکس ارائه نمایند.

۱۶ نظر
علی حسین‌زاده

آیا قرارداد صادرات گاز کرسنت، ترکمنچای است؟

انتخاب - قیمت گاز طبیعی بعنوان جایگزین سوخت‌های فسیلی جامد و مایع خاصه نفت و بعنوان سوخت پاک، در مقصد بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌گردد و به همین دلیل چگونگی و عوامل موثر در تعیین آن از پیچیدگی فراوانی برخوردار بوده و در هر منطقه و هر شرایطی قیمت خاص خود را پیدا می‌کند که اصطلاحاً بدان قیمت منطقه‌ای گاز می‌گویند.

مسلما در صورت افزایش تولید و تجارت گاز طبیعی مایع (LNG) و سهولت در حمل و دسترسی، قیمت‌ها متناسب با منطقه و شرایط از یک

۰ نظر
علی حسین‌زاده
راهنمای استفاده از پروفایل ها در فایرفاکس

راهنمای استفاده از پروفایل ها در فایرفاکس

یکی از قابلیت‌های مرورگر محبوب و متن‌باز فایرفاکس، توانایی ایجاد پروفایل های گوناگون در آن است. پروفایل جایی است که فایرفاکس در آن بوکمارک‌ها، پسوردها و دیگر داده‌های کاربر را ذخیره می‌کند. پوشه پروفایل در مکانی جدا از خود نرم افزار فایرفاکس نگه‌داری می‌شود، بنابراین اگر مشکلی در رابطه با فایرفاکس پیش آید اطلاعات شما دست نخورده باقی خواهند ماند. این بدان معناست که شما می‌توانید فایرفاکس را دوباره از نو نصب کنید بدون آنکه اطلاعات خود را از دست بدهید و از سوی دیگر برای حذف کردن اطلاعات ذخیره شده نیز نیازی به دوباره نصب کردن  فایرفاکس نداشته باشید.

۱۰ نظر
علی حسین‌زاده
۱۰ کشور برتر جهان از نظر امنیت

۱۰ کشور برتر جهان از نظر امنیت

جمله معروفی هست که می‌گوید «بدون جنگ هیچ آرامشی وجود ندارد» و با این حال هیچ کسی دوست‌دار زندگی در یک کشور آشوب‌زده و آشفته نیست. بعد از همه کار و تلاش‌ها و بعد از تمام زحمت‌ها انسان دنبال یک خانه امن و آرام خواهد بود. در واقع یکی از عوامل مهم موفقیت نیز همین زندگی آرام است.

در این لیست به معرفی ۱۰ کشور برتر جهان در سال ۲۰۱۳ از نظر امنیت و آرامش پرداخته خواهد شد:

۱۱ نظر
علی حسین‌زاده
آشنایی با رشته مدیریت و گرایش های آن

آشنایی با رشته مدیریت و گرایش های آن

مقدمه

به دلایل گوناگون نمی‌توان واژه مدیریت را به سادگی تعریف کرد. از این دلایل می‌توان به گستردگی دامنه مدیریت و ماهیت پویای آن اشاره کرد. مدیریت فرایند برنامه‌ریزی، تشکیلات، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش‌های اعضای سازمان و استفاده از دیگر منابع سازمانی جهت دستیابی به اهداف سازمانی است.

مدیریت امروز مجموعه‌ای از علوم گوناگون همانند اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، ریاضیات، آمار و ... است که هدفش افزایش بهره‌وری، کارائی و اثربخشی سازمانی است.

۳۷۴ نظر
علی حسین‌زاده
مشخصات، قیمت و زمان عرضه‌ی گوشی اوبونتو Edge

مشخصات، قیمت و زمان عرضه‌ی گوشی اوبونتو Edge

۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، صفحه نمایش از جنس کریستال یاقوت و...

هفته پیش تیزری در سایت اوبونتو در مورد گوشی اوبونتو (Ubuntu Edge) پخش شد. همه‌ی ما کنجکاو بودیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این محصول بدست بیاوریم و اکنون Jono Bacon به عنوان مدیر جامعه کاربری اوبونتو تصاویر و اطلاعات جدیدی در مورد این گوشی، مشخصات فنی، قیمت و زمان عرضه آن در وب سایت شخصی خود ارائه داده است.

بر این اساس گوشی اوبونتو بصورت Dual Boot با قابلیت انتخاب بین سیستم‌عامل‌های اندروید و اوبونتو ارائه خواهد شد.

۶ نظر
علی حسین‌زاده